Adriatica

Zegarki Atlantic czy Adriatica – który wybrać?

Atlantic i Adriatica to doskonale rozpoznawalne marki, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Niełatwo jednak określić, która z nich jest lepszym wyborem. Przyjrzyjmy się dokładniej obu tym markom i przekonajmy się, jaki zegarek wybrać – Atlantic czy Adriatica?

Atlantic

Mało która firma w branży zegarniczej może pochwalić się tak bogatym doświadczeniem, jak Atlantic. Między innymi to właśnie dzięki niej szwajcarskie zegarki zyskały opinię niezawodnych i wyjątkowo wytrzymałych. Marka powstała w roku 1888, ale dopiero 30 lat później rozpoczęła produkcję pod nazwą, którą znamy do dzisiaj.

Atlantic to marka, która z pewnością spełni oczekiwania klientów poszukujących tradycyjnych, klasycznych rozwiązań. Jednocześnie trzeba przyznać, że radzi sobie świetnie także z nowoczesnymi trendami oraz innowacyjnymi technologiami. To właśnie ta firma jest odpowiedzialna za wprowadzenie na rynek pierwszych wodoszczelnych zegarków. Atlantic wyprodukował także pierwsze zegarki, na których można błyskawicznie zmienić datę za pomocą koronki. Do dziś marka cieszy się ogromnym uznaniem, a jej produkty są uważane za prestiżowe i spełniające wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. Chociaż Atlantic jest doskonale znany w wielu krajach na całym świecie, w Polsce cieszy się wyjątkową popularnością i należy do najchętniej wybieranych marek zegarków.

Adriatica

Kolejnym szwajcarskim gigantem jest Adriatica, która powstała w roku 1852, ale produkcją zegarków pod tą nazwą zaczęła zajmować się od 1931 roku. Firma zasłynęła przede wszystkim dzięki rewolucyjnej kolekcji zegarków męskich Adriatica World Champion, które są produkowane do dziś. Marka specjalizuje się w klasycznych wzorach, charakteryzujących się ponadczasową elegancją.

Zegarki Adriatica skutecznie opierają się chwilowym trendom. W ofercie możemy znaleźć prestiżowe, dopracowane pod każdym względem czasomierze wykonane ze stali szlachetnej, tytanu, szkła szafirowego, szkła mineralnego i innych, najwyższej jakości materiałów. Współcześnie, marka Adriatica znajduje uznanie na całym świecie i jest doskonale rozpoznawalna w branży zegarniczej nie tylko w wielu krajach europejskich, ale również w USA, a nawet w Afryce. Obecnie Adriatica produkuje również zegarki o nowoczesnym designie, ale największym uznaniem nadal cieszą się jej klasyczne modele.

Atlantic czy Adriatica?

Obydwie firmy to wysokiej jakości marki zegarków szwajcarskich. W takim razie, jaki zegarek będzie lepszym wyborem? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy tak naprawdę od preferencji klienta. Jeśli poszukujesz zegarka, który łączy w sobie nowoczesne rozwiązania i klasyczny styl, Atlantic może być dla Ciebie odpowiednim wyborem. Jeśli natomiast cenisz przede wszystkim elegancję i ponadczasowy design, koniecznie sprawdź jakie zegarki proponuje marka Adriatica.

A co z ceną zegarków? Obydwie marki nie należą do najtańszych i nie powinno to nikogo dziwić, w końcu są to produkty prestiżowe. Jeśli jednak zależy nam na oszczędności, wybierzmy zegarki Adriatica, które są dostępne w nieco niższych cenach.